ScottieGo! EDU

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

 

cof

ELEMENTY GRY

KLOCKI

Klocki służą do pisania komend, które będzie wykonywał Scottie. Mają też zdefiniowane zadanie: pozwalają graczom przyswoić takie podstawowe pojęcia programistyczne jak pętla, instrukcja warunkowa, zmienne czy funkcje.

APLIKACJA

Aplikacja służy do skanowania ułożonego programu przez wykonanie zdjęcia lub nagranie wideo. Po zeskanowaniu ułożonego programu Scottie wykona go linijka po linijce, a gracz będzie mógł się przekonać, czy zadanie zostało prawidłowo rozwiązane.

 

JAK TO DZIAŁA?

 • Gra w wersji edukacyjnej to kilkadziesiąt godzin nauki i zabawy w 91 zadaniach, podzielonych na 10 modułów.
 • Zestaw składa się z pudełka zawierającego 179 klocków do układania programów, instrukcji obsługi, planszy i kodu licencyjnego (zestaw nie zawiera urządzenia mobilnego).
 • Gracz wybiera z aplikacji zadanie i za pomocą klocków na swoim stole lub biurku układa rozwiązania w formie programu sterującego ruchami Scottiego.
 • Ułożony program skanujemy za pomocą komputera, smartfonu lub tabletu używając do tego pobranej aplikacji ScottieGo.
 • Po zeskanowaniu programu Scottie (bohater gry) wykona, na ekranie urządzenia, ułożone przez gracza instrukcje.
 • Gracz może się przekonać czy zadanie zostało prawidłowo rozwiązany.

 

 • Gra jest dedykowana dla dzieci od szóstego roku życia. Grać możemy pojedynczo, jednakże gra w Scottie Go! to doskonała okazja do zabawy i pracy w zespole 2-3 osobowym.
 • Dla najmłodszych graczy przy pokonywaniu pierwszych poziomów gry zaleca się pomoc rodzica lub opiekuna.

ETAPY GRY

 1. Wyznaczenie zadania

Aplikacja wyznacza graczowi zadania do wykonania. Gracz zapoznaje się z zadaniem i analizuje je. Planuje sekwencje poleceń, które sprawią, że Scottie w odpowiednim momencie podskoczy, ominie przeszkody, podniesie obiekt, uruchomi urządzenie itp. i zrealizuje cele zadania.

 1. Pisanie programu

Gracz przystępuje do pisania programu. Każdy program rozpoczyna się od klocka START i kończy klockim KONIEC. Między nimi gracz wstawia sekwencję poleceń. Część poleceń wymaga dodania parametru, np. ilości kroków, które bohater musi pokonać.

 1. Sprawdzenie rozwiązania

Po naciśnięciu w aplikacji przycisku “Aparat” gracz przechodzi do trybu skanowania napisanej komendy, która w tym momencie zostaje zarejestrowana, rozpoznana i zinterpretowana, a następnie w ułamku sekundy przetworzona na ruchy Scottiego. Aplikacja przeanalizuje także poprawność ułożonej komendy oraz sprawdzi, czy cele zadania zostały osiągnięte. Po wykonanym zadaniu gracz otrzymuje informację zwrotną. Jeśli komenda została napisana poprawnie – Scottie wykona zadanie, jeśli nie – gracz zostanie poproszony o napisanie jej jeszcze raz. Jeśli komenda będzie zbyt długa, gracz będzie mógł ją zoptymalizować (skrócić).

 

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

MINIMALNE WYMAGANIA DLA PC Z SYSTEMEM WINDOWS: 32- lub 64-bitowy system w wersji 7/8/10, 2 GB pamięci RAM, procesor dwurdzeniowy 1.33GHz,

(Aplikacja nie współpracuje ze smarthponami z systemem Windows)

WYMAGANIA DLA SYSTEMU ANDROID: System w wersji 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera, kamera internetowa USB; 2Mpx z autofocusem

MINIMALNE WYMAGANIA DLA SYSTEMU iOS: System w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5s lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy; 2Mpx z autofocusem

Pobierz aplikację Scottie Go: https://scottiego.com/pl/scottiego/edu/download/