SAM Labs – proste i inteligentne kodowanie.

SAM Labs zapewnia wszystko czego nauczyciel potrzebuje, aby wprowadzić swoich uczniów w świat kodowania. W sposób dostępny, eksperymentalny, interaktywny i przyjemny.

Zestawy kodowania firmy SAM Labs składają się z bezprzewodowych elektronicznych bloków i aplikacji SAM Space, która działa z Mac, iOS, Android, Windows i Chromebook. Każdy blok ma różne funkcje. Od świateł po silniki i suwaki do brzęczyków. Za pomocą Bluetooth mogą łączyć się z innymi za pośrednictwem aplikacji, w której uczeń metodą „przeciągnij i upuść” może kodować zachowania bloków w dowolny sposób, umożliwiając im zrobienie wszystkiego: od prostych reakcji do złożonych kreacji.  

Uczniowie mogą używać SAM Labs do projektowania, pisania i debugowania programów, stosowania sekwencjonowania, selekcji i iteracji. Będą używać logicznego rozumowania do pisania algorytmów zawierających zmienne, wejścia i wyjścia. Korzystając z bloków i aplikacji, nauczą się kontrolować i symulować systemy fizyczne.

Jak to działa?

SAM Bloki i akcesoria

 Każdy bezprzewodowy blok ma wbudowany układ scalony Bluetooth i akumulator. Można go łatwo naładować za pomocą kabla Micro USB. Każdy blok jest wejściem lub wyjściem, takim jak silnik, światło lub czujnik światła.

Bloki można łączyć ze sobą bezprzewodowo za pomocą aplikacji SAM Space.

SAM Aplikacja

Aplikacja SAM Space pozwala na wizualizację i kodowanie bloków w prosty i intuicyjny sposób. Wizualne, oparte na przepływie kodowanie metodą przeciągnij i upuść pozwala uczniom połączyć fizyczne bloki na wirtualnym ekranie.

Aplikacja SAM Space może być również używana przez uczniów w domu, nawet jeśli nie mają żadnych fizycznych bloków.

Aplikacja SAM Space może być użytkowana na interaktywnych wyświetlaczach SMART Board® z iQ (monitory z iQ) lub komputerze podłączonym do tablicy interaktywnej lub monitora interaktywnego.

Dlaczego warto używać SAM Labs?

  Zabawny i interaktywny sposób na naukę kodowania.

  Intuicyjna Aplikacja SAM Space dostosowana do każdej klasy lub poziomu umiejętności.

  Łatwe w instalacji, trwałe i bezprzewodowe moduły Bluetooth SAM Bloks.

  Kompatybilne z komputerami Mac, iOS, Android, Windows i Chromebook.

  Wsparcie i szkolenie dla nauczycieli.

  Wszechstronna technologia, która może być używana w różnych dziedzinach.

 Kompatybilny z LEGO i innymi łatwo dostępnymi materiałami szkolnymi.

Zobacz jakie Zestawy SAM Labs możesz wybrać dla swojej klasy (Kliknij TUTAJ)